מערכת ההפעלה Android

ANDROID היא מערכת הפעלה בקוד פתוח, ומיועדת למכשירי סלולר וטאבלטים. נעשה בה גם שימוש במחשבים ניידים, מצלמות וטלוויזיות. ייחודה לשל מערכת זו היא הקוד פתוח שבה היא מופצת, וכל מפתח רשאי לעשות בה כרצונו ולכן קל מאוד לפתח לה אפליקציות ולערוך בה שינויים.


כיום משתמשים במערכת ההפעלה יותר ממיליארד משתמשים וכ75% מהמכשירים הניידים בעולם מריצים אנדרואיד ולכן יש כמות אדירה של אפליקציות שניתנות להורדה דרך חנות האפליקציות Play Store. שבה התפרסמו כבר יותר ממיליארד אפליקציות. רוב האפליקציות הללו הן חינמיות.


כמו כן, לאנדרואיד יש קהילת מפתחים ומשתמשים גדולה מאוד, ולכן יש פיתוח רב של אפליקציות, דבר שמגדיל את השימושיות במכשיר באופן ניכר. כמו כן זה מבטיח פתרון של בעיות במכשיר באופן קל ומהיר, ואפשר למצוא בקלות תשובות לגבי כל שאלה או בעיה במכשיר.


היתרון הגדול ביותר של האנדרואיד זה המגוון הרחב של המכשירים שמגיעים אתו. יצרניות רבות משלבות אותה כמכשירים שלהם, ואלו מגיעים כטווח רחב מאוד של מחירים – ממכשירים זולים ועד מכשירי פרמיום יקרים. כמוח כן המכשירים מגיעים בגדלים שונים של מסכים – מכשירי טלפון החל ממסכי 6 אינץ' ענקיים ועד מסכי 3' אינץ קומפקטיים. כל אחד יכול לבחור את הגודל והמכשיר שמתאים לצרכיו שלו.

 

מקלדות

בניגוד לאייפון שם יש אפשרות להשתמש במקלדת המובנית בלבד, באנדרואיד אין שום הגבלה, ואין חובה להשתמש במקלדת ברירת המחדל. יש הרבה מאוד סוגים של מקלדות שונות שנבדלות ביניהן בגודל הכפתורים, בצבע ובפונקציות שהן מציעות, שניתן להוריד בחנות האפליקציות. וכל משתמש יכול למצוא את המקלדת שמתאימה לו.

 

מסכי בית וווידג'טים

מסך הבית של האייפון הוא מאוד מוגבל. הוא מציג את האייקונים של האפליקציות ומציג גם תמונת רקע. מעבר לכך, אין שום אפשרות לשנות ולעצב. באנדרואיד לעומת זאת אין סוף לאפשרויות. ראשית כל, מסך הבית שמשמש כברירת מחדל מאפשר למשתמש לקבוע כמה מסכים יוצגו ואילו קיצורי דרך יופיעו שם. בנוסף לכך, יש אפשרות להחליף את מסך הבית המובנה בעשרות סוגים של חלופות וסגנונות שמוצעות להורדה בחנות האפליקציות וכל אחד יכול למצוא מסך בית שפועל לטעמו. יתרון נוסף של האנדרואיד זה האפשרות להציב ווידג'טים שהם קיצורי דרך שמציגים מידע דינמי שמקלים על המשתמש בביצוע של פעולות שחוזרות על עצמן. ואפשר לדוגמא להציג במסך דברים כגון נתוני מזג האוויר או קיצורי דרך לכיבוי והדלקה של הWIFI

 

שימוש בחלונות מרובים

כל מערכות ההפעלה מציגות כברירת מחדל אפליקציה אחת בכל פעם. אבל מערכת ההפעלה אנדרואיד מאפשרת בניגוד למתחרותיה לפתח אפליקציות "שמרחפות" מעל המסך הפעיל. ואפילו אפשר לפצל את המסך ולהפעיל כמה אפליקציות במקביל. דבר זה בא לידי ביטוי בגרסאות שמוציאות LG וסמסונג שם הפונקציה הזו נמצאת באופן מובנה כברירת מחדל בממשק מערכת ההפעלה. כמו כן ישנם מאות סוגים של אפליקציות צפות שניתן להוריד וביניהם מחשבונים, מצלמות, נגני וידאו ומוזיקה ועוד.


שיתוף

בניגוד למערכות אחרות, מערכת ההפעלה אנדרואיד מציעה תפריט שיתוף אחיד שמאפשר לשתף בין אפליקציות רוצים לשתף תמונה מאפליקציית הפייסבוק לטוויטר? זה אפשרי וקל. באמצעות פונקציה זו מפתחים ומשתמשים יכולים להעביר נתונים בין סוגים שונים של אפליקציות בקלות ונוחות. וזה בניגוד למה שמתרחש באייפון, שם לכל אפליקציה יש תפריט שיתוף ייחודי לה. כך שלדוגמא אם מפתח אפליקציית התמונות באייפון לא פיתח אפשרות לשתף לפייסבוק, אז לא תהיה שום אפשרות לשתף.


NFC

ברובם של מכשירי האנדרואיד שנמכרים כיום יש שבב NFC שמאפשר העברת נתונים באופן מהיר בין מכשיר למכשיר. דבר זה יבוא לידי ביטוי כאשר אתם מציגים תמונה או צופים בדף אינטרנט ואתם רוצים להעביר אותם למשתמש עם טלפון אנדרואיד בעל שבב NFC אחר, כל מה שתצטרכו לעשות זה להצמיד את הטלפונים גב אל גב כדי להעביר את הנתונים בין המכשירים. פשוט, קל ולא מצריך התקנה של שום אפליקציה.


נגישות לקבצים על המכשיר

באייפון אין אפשרות לראות אילו קבצים נמצאים במכשיר. וקשה מאוד לצרף קבצים בהודעות דואר אלקטרוני מלבד תמונות וקבצי וידאו. ואין אפשרות לסייר בתיקיות. באנדרואיד לעומת זאת ניתן לצרף כל קובץ שקיים למייל באמצעות תוכנות המייל המובנות במכשיר כמו אפליקציית ה GMAIL. את הקבצים במכשיר אפשר לראות דרך סייר הקבצים המובנה במכשיר או דרך אפליקציות שניתן להוריד בחנות האפליקציות. בנוסף, אפשר לראות הקבצים והתיקיות באמצעות חיבור פשוט של המכשיר למחשב שום צורך בתוכנה נוספת.

 קבל שירות עכשיו
pc

לא חייבים טכנאי:

כך תתמודדו עם תקלות מחשב בסיסיות

בכל פעם שהמחשב קצת מקרטע צריך להזעיק טכנאי. כן, לפני שאתם מרימים את הטלפון...

קרא עוד