מהי רשת אלחוטית

רשת אלחוטית היא רשת חיבור בין מחשב לאינטרנט או בין מחשבים שונים ללא שימוש בכבלים. להתקן שמייצרת את הרשת האלחוטית קוראים WIFI, התקן זה משדר ברדיוס מסוים, וכל המכשירים באותו האיזור יכולים להתחבר אליו.

 

כדי לאפשר זאת, אנו משתמשים בראוטר. מכשיר זה משמש  כחייגן שמתחבר אל רשת הספקית, ואת הקו שהוא מקבל ממנה הוא משדר אלחוטית באמצעות האנטנות שלו. כדי לקלוט את השידורים שלו, אנו מחברים למחשב מתאם אלחוטי, שקולט את השידור. המתאם מתחבר למחשב באמצעות USB. ניתן להתחבר לראוטר בשני אופנים, בצורה פתוחה ללא סיסמא, או בצורה מאובטחת עם סיסמא. חיבור אלחוטי ללא סיסמא איננו בטוח ויכול לשמש גורמים זדוניים לפריצה של הרשת או לציתות לה. 

 

בעיה נפוצה  ברשת האלחוטית היא קליטה חלשה. דבר זה נובע ממספר סיבות. הסיבה הנפוצה ביותר היא קירות הבית שמפריעים לאות שמשדר הראוטר. ניתן להתגבר על כך או באמצעות החלפת הראוטר לאחד בעל עוצמת שידור חזקה יותר, או באמצעות הזזת המחשב למקום אחר שבו הקליטה יותר חזקה. לפעמים גם בשל גודלו הגדול של הבית, העוצמה נהיית חלשה יותר באיזורים מרוחקים. ולכן במקרה כזה אפשר להשתמש בהתקן שנקרא Access point שמציבים אותו באמצע הדרך בין הראוטר למחשב, וזה מהווה תחנת ממסר שמגביר אות ומכפיל את עוצמת השידור של הראוטר. 

 קבל שירות עכשיו
pc

לא חייבים טכנאי:

כך תתמודדו עם תקלות מחשב בסיסיות

בכל פעם שהמחשב קצת מקרטע צריך להזעיק טכנאי. כן, לפני שאתם מרימים את הטלפון...

קרא עוד