כונן חיצוני נייד

כונן חיצוני נייד משמש לגיבוי נתונים בצורה חשובה מחוץ למחשב. התקן זה הוא למעשה קופסא שבתוכה מורכב דיסק קשיח בנפחים שונים, והיא ברוב המקרים, מתחברת אל המחשב באמצעות יציאת הUSB. הדיסק הקשיח של הכונן הוא מכאני, ומורכב מפנים מדסקיות מגנטיות מסתובבות, רכיב פנימי נוסף הוא בקר הקריאה שנע על הדיסקיות וקורא מהן את הנתונים. דבר זה עושה את הדיסק הקשיח לרגיש מאוד לטלטולים, כי כל תזוזה עלולה לגרום לכך שראש הקריאה יתחכך בדיסקים המגנטיים המסתובבים ויגרום להם נזק פיזי. הכונן הקשיח למרבה הצער, סובל רבות מכך.

 

על מנת להמנע מסוג כזה של נזק, עלינו להקפיד שלא להזיז את הכונן באמצע הפעולה שלו או להפיל אותו. כמו כן, במערכת ההפעלה ישנה אפשרות להוציא את הכוננן באופן בטוח, שמכבה את הדיסק הפנימי ומונעת ממנו לזוז. חשוב מאוד לנתק אותו תמיד בצורה זו. אם את שומעים שהכונן משמיע רעשים חזקים בעת עבודתו, זה סימן וודאי לכך שהוא נפגע, וחשוב לגבות את הנתונים עליו לפני שהוא יפסיק לעבוד.

 

אם אתם מחברים את הכונן והוא לא מגיב, אז ראשית יש לבדוק אם הוא צריך חשמל ומחובר אליו.  אם כן, כדאי לנסות לחבר אותו באמצעות כבל אחר. אם גם זה לא עוזר, אז קחו אותו למחשב אחר ותראו אם הוא עובד. אם כן, ייתכן שיציאת הUSB במחשב פגומה, וכדי לקחת אותו לבדיקה במעבדה. אבל אם הוא לא עובד, זה אומר שלמרבה הצער הוא נהרס וצריך להחליף אותו באחד חדש.

 קבל שירות עכשיו
pc

לא חייבים טכנאי:

כך תתמודדו עם תקלות מחשב בסיסיות

בכל פעם שהמחשב קצת מקרטע צריך להזעיק טכנאי. כן, לפני שאתם מרימים את הטלפון...

קרא עוד