כרטיס קול

מטרתו העיקרית של כרטיס הקול היא להמיר את האות הדיגיטלי שמהמחשב יוצר לאות שאותו אנו יכולים לשמוע. הקול מורכב מגלים שמתפשטים באוויר, האוזן קולטת את התנודות שהם יוצרים באוויר ומתרגמת את זה לשמיעה. כרטיס הקול מתרגם את שפת המחשב, וממיר אותה לצליל שבוקע מהרמקולים של המחשב ומגיע לאוזניים שלנו. ברוב המקרים, כרטיס הקול הנפוץ ביותר, הוא הכרטיס שמגיע בצורה מובנת על לוח האם. סוג זה של כרטיסים הוא פתרון טוב עבור רוב המשתמשים והוא מספק לנו את כל יציאות הקול הבסיסיות שלהן נצטרך. כל כרטיסי הקול כיום יכולים להפיק צליל סטריאופוני, שעושה שימוש בשני רמקולים, ובנוסף, רוב המחשבים שנמכרים היום מספקים גם יכולת של צליל היקפי (Surround) לעבודה עם מספר רמקולים ביחד.

 

על פני כרטיס הקול ישנם מספר יציאות לחיבורים, ולכל יציאה כזו יש צבע משלה לפי התפקיד שבה היא משמשת. היציאה הירוקה משמשת לחיבור הרמקולים החיצוניים. היציאה הוורודה, משמש לחיבור מיקרופון. היציאה הכחולה, משמשת להשמעת צליל מהתקן חיצוני לתוך המחשב.

 

יש כאלו שזקוקים לכרטיס קול מקצועי יותר. כרטיסים אלו מורכבים באופן חיצוני על לוח האם של המכשיר, והם מספקים יציאות נוספות וערוצי שמע נוספים. כרטיסים אלו מספקים איכות צליל טובה יותר, אבל הם גם עולים הרבה יותר כסף, עבור מחשב בייתי יספיק כרטיס הקול הבסיסי.

 קבל שירות עכשיו
pc

לא חייבים טכנאי:

כך תתמודדו עם תקלות מחשב בסיסיות

בכל פעם שהמחשב קצת מקרטע צריך להזעיק טכנאי. כן, לפני שאתם מרימים את הטלפון...

קרא עוד