איך לעשות צילום מסך

לפעמים יותר קל להראות מה אנו רואים על המסך מאשר לנסות להסביר את זה במילים. לצורך זה אנו נצטרך לבצע צילום למסך שלנו, כלומר לקחת את התמונה שמוצגת עליו ולהפוך אותה לקובץ תמונה אותו נוכל לשמור או לשלוח לחברינו.

 

ישנן מספר אפשרויות לבצע פעולה זו ובמדריך זה אנו נפרט שלוש מהן:

 

אפשרות ראשונה

בכל גרסאות windows, הדרך הראשונה והעיקרית לבצע לכידת צילום מסך היא באמצעות לחיצה  על מקש PrtScrn (או Print Screen) שנמצא בצד הימני העליון של המקלדת. בשלב זה למעשה אנו מעתיקים את התמונה שמוצגת על המסך וכעת אנו צריכים להמיר את זה לקובץ תמונה. את פעולה זו ניתן לעשות באמצעות כל תכנת עריכת תמונות, כגון תוכנת הצייר שמותקנת בכל מחשב.במדריך זה, אנו נעשה שימוש בתוכנה זו.

 

לאחר שלחצנו על מקש על מקש PrtScrn, נפתח את תוכנת הצייר ולנלחץ כפתור "הדבק" שנמצא בתוכנה בפינה בצד ימין למעלה

 

screenshot1

 

תוכן המסך, יופיע כעת בתוך חלון הצייר. אנו יכולים לערוך אותו ולבצע בו שינויים כרצוננו. בסיום התהליך נשמור את המסמך, כפי שמתואר בתמונה:

 

screenshot02

 

אפשרות שניה

ישנה דרך מתוחכמת יותר לבצע צילום מסך באמצעות שימוש בתוכנת "כלי החיתוך" שנמצאת בתפריט התחל תחת "עזרים" באמצעות תוכנה זו ניתן ללצלם רק חלק מסויים מתוך התוכנה, והיא מאפשרת גם לשמור לקובץ תמונה ישירות ממנה, מבלי להשתמש בתוכנה נוספת כמו הצייר. הצוכנה הזו קיימת רק במחשבים שמותקן עליהם WINDOWS בגרסאות 7 ו 8.

 

בשלב ראשון נפעיל את התוכנה ונלחץ  על הכפתור ה "חדש" שמצויירות עליו מספריים: 

 

screenshot003

 

בשלב הבא נסמן באמצעות העכבר את החלק מתוך המסך אותו  אנו רוצים לשמור. בסיום התהליך, נלחץ על כפתור השמירה כפי שמוצ בתמונה:

 

screenshot4

 

אפשרות שלישית 

תכונה חדשה שנמצאת רק בWindows 8. כעת ניתן לשמור ישירות לקובץ ללא שום שימוש בתוכנה. על מנת לעשות זאת, נלחץ על מקש הWindows בו זמנית יחד עם מקש PrtScrn. המסך יהבהב לנו, בשלב זה יווצר קובץ חדש ספריית התמונות ובתוכו יהיה צילום המסך.

 

screenshot5

 קבל שירות עכשיו
pc

לא חייבים טכנאי:

כך תתמודדו עם תקלות מחשב בסיסיות

בכל פעם שהמחשב קצת מקרטע צריך להזעיק טכנאי. כן, לפני שאתם מרימים את הטלפון...

קרא עוד