סינון תכנים באינטרנט וחסימת אתרים

האינטרנט מספק לנו היום כל מידע מכל סוג, בכל שעה ובכל מקום!
באמצעות מחשבים אישיים, טאבלטים, וסמארטפונים. ללא ספק המצאה מדהימה ששינתה את פני העולם.

אך בצידו של כל הטוב הזה מגיעות גם בעיות, ואחת מהן היא הגישה הישירה של אוכלוסיות רגישות, בעיקר ילדים ונוער, לתכנים בלתי ראויים (פורנוגרפיה, הימורים, אלימות, דת ועוד), לסרטונים בעלי אופי שלילי ולמידע שאינו מתאים לגילם.
השליטה המלאה שיש לילדים בכל סוגי המכשירים הקיימים היום, הביאה גם לחשיפה, הבלתי נמנעת שלהם לאותם תכנים בלתי ראויים.
ובעידן טכנולוגי מהיר ומתקדם, לכל בעיה (טכנולוגית), פתרון כמעט מיידי, ולאור הצורך הזה של ההורים להגן על הילדים מגישה לתכנים שליליים באינטרנט, צצו, כמו פטריות אחרי הגשם, שלל תוכנות, אפליקציות ומיני פתרונות לסינון תכנים ולחסימת אתרים.
החל בחסימה פשוטה של אתרים מסוימים ועד לסינונים ייחודיים של תכנים, הגבלת שעות הגלישה והקצבת זמן גלישה יומי לכל ילד, קביעת פרופיל שימוש ייחודי לכל ילד במשפחה, סינון תכנים בפייסבוק, וישנן אף תוכנות העוקבות אחר הגלישה של הילד ברשת, מזהות כניסה לאתר או לתוכן בלתי ראוי לגילו, מתריאות על כך להורים בזמן אמת ואף מוציאות דוחות ישירות למייל.

את התוכנות השונות ניתן לרכוש ישירות מחברות פרטיות המייצרות אותן, וגם מספקי האינטרנט המציעים מגוון חבילות של סינון תכנים וחסימת אתרים ללקוחותיהם - בהתאם לפרופיל ולצורך.
עובדה חשובה לכל צרכן אינטרנטי היא, שבשנת 2011 נכנס תיקון לחוק התקשורת, המחייב כל ספק אינטרנט לאפשר חסימה בסיסית של אתרים ותכנים פוגעניים - חינם!
כמובן שהחסימה הבסיסית, ברוב המקרים, אינה מספיקה ונדרשת הגנה מעמיקה יותר, בעיקר כשמדובר בילדים.


נקודה חשובה להורים!
גם אם הטמעתם תוכנות סינון וחסימה, חשוב וכדאי להיות תמיד עם האצבע על הדופק, לבדוק מעת לעת את הפעילות וההתנהלות של הילדים שלכם ברשת.
היכן הם גולשים, אילו תמונות הם מעלים ולאילו הם נחשפים, באילו צ'טים הם משתתפים ועם מי הם מדברים. רצוי שהדבר יעשה בהסכמת הילד, על מנת שלא לפגוע ברגשותיו ופרטיותו. כי גם התוכנות המתקדמות ביותר, לא יכולות להגן עליהם במאת האחוזים. זה התפקיד שלנו ההורים.

 

ההמלצות נכתבו באדיבות חברת HelpPc
ומתוך ניסיונה והתמחותה בשירותי תמיכה ומחשוב,
ובהעסקת טכנאי מחשבים מוסמכים ומומחים

 

 קבל שירות עכשיו
pc

לא חייבים טכנאי:

כך תתמודדו עם תקלות מחשב בסיסיות

בכל פעם שהמחשב קצת מקרטע צריך להזעיק טכנאי. כן, לפני שאתם מרימים את הטלפון...

קרא עוד