הפעלת כמה אפליקציות במקביל ב-Windows 8

מערכת ההפעלה Windows 8 תוכננה בבסיסה לעבוד במכשירים ניידים מבוססי מגע  כגון טאבלטים ולא עבור מכשירים עם עכבר. ולכן כאשר מפעילים אפליקציות ממשק ה-METRO הן תופסות מסך מלא, ולא ברור איך אפשר להפעיל עוד אפליקציות על מנת לעבוד עליהן ביחד במקביל בעיקר בגלל שאין שום כפתור או סימן שייראה לנו איך עושים זאת.

 

אך מסתבר שניתן לעשות זאת ואפילו די בקלות, תלוי  בגרסת  מערכת ההפעלה שמותקנת אצלנו במחשב. במחשבים שמריצים את גרסא 8 אפשר להפעיל עד שני אפליקציות במקביל, ובמחשבים שעודכנו לגרסא 8.1 ניתן להריץ עד ארבעה אפליקציות במקביל. 

 

במחשבים שמריצים Windows 8 יש ללחוץ על חלקו הימני העליון של המסך ואז לגרור אותו לצדו השמאלי של המסך.  בשלב זה האפליקציה תוצג בתור אייקון,  ויוצגו בפנינו אפליקציות אחרות שפועלות ברקע. נעביר את אייקון האפליקציה בסמוך לזו שאנו רוצים להפעיל במקביל, והאפליקציה שתפסה מסך מלא תוצג עכשיו רק בחציו של המסך ובחציו השני תוצג האפליקציה השנייה.

 

במחשבים שמריצים Windows 8.1 השיטה שונה במקצת. הזיזו את העכבר לצידו העליון של המסך, ואז הוא יקבל צורה של יד. ואז יש לגרור את חלון האפליקציה לצידו הימני או השמאלי של המסך. בשלב זה יופי קו מפריד שיאפשר לנו למקם את החלונית כרצוננו ולחלונית יתווסף כפתור שיאשר לנו לההזיז ולשנות את הגודל של החלונית.

 קבל שירות עכשיו
pc

לא חייבים טכנאי:

כך תתמודדו עם תקלות מחשב בסיסיות

בכל פעם שהמחשב קצת מקרטע צריך להזעיק טכנאי. כן, לפני שאתם מרימים את הטלפון...

קרא עוד